Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych wraz z Miastem Poznań planują w roku 2015 realizację inwestycji na osiedlu Orła Białego. Na terenach nieużytków obok Szkoły Podstawowej Nr 64 oraz przed blokami 75 i 74 miałyby znaleźć się 3 budynki mieszkalne (4 kondygnacyjne) z łączną liczbą mieszkań 176. W planach jest też zagwarantowanie 264 miejsc parkingowych (na powietrzu).

Cała koncepcja ZKZL oraz Miasta została przedstawiona na poniższym planie. Konsultacje społeczne w tej sprawie przewidziane są na przełomie września/października 2013 roku. Już teraz jednak zapraszam Państwa do komentowania pomysłów Miasta. Wszystkie komentarze zostaną zebrane i będą stanowiły Państwa „głos” w sprawie. Wypowiedzieć się w sprawie można na stronie Rady Osiedla Żegrze:

http://zegrze.poznan.pl/o-osiedlu-zegrze/mpzp-dla-osiedla-zegrze/inwestycja-zkzl-oraz-miasta-poznania-w-roku-2015/

Należy zrobić wszystko co tylko jest możliwe (chociaż będzie to niezmiernie trudne, bo mamy przeciwko sobie Miasto), aby nie dopuścić do realizacji powyższych planów inwestycyjnych.

Zapraszam także to polubienia profilu na FB „W obronie Polany na Orła Białego”.One thought on “Planowana inwestycja ZKZL na Orła Białego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *