Wczoraj (środa 29.01.2014) brałem udział w spotkaniu na temat bezpieczeństwa na osiedlu Orła Białego. Debata zorganizowana została przez Kierownictwo Osiedla. Udział w niej wzięli przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej oraz pracownicy ochrony wynajętej przez Spółdzielnie Mieszkaniową do patrolowania terenu osiedla w godzinach nocnych.

Na spotkaniu poruszyłem temat monitoringu osiedlowego. Czy wreszcie coś w tej sprawie się ruszy? Czy po kilku latach od pojawienia się pierwszych planów z tym związanych uda się nareszcie uzyskać efekt zadowalający mieszkańców? Wczoraj podczas dyskusji mieszkańcy byli wyraźnie za systemem monitorującym. Mało tego Policja, jak i członkowie Rady Osiedla Orła Białego oraz Kierownictwo Osiedla także „życzyli” sobie, aby udało się utworzyć monitoring. Skoro wszyscy są ZA? To dlaczego od kilku lat nic się nie udało zdziałać?

W dniu 28 stycznia podczas sesji Rady Miasta Poznania Policja przedstawiała sprawozdanie za rok 2013. Podczas tego wystąpienia padło stwierdzenie, że system monitoringu przekłada się na poziom bezpieczeństwa mieszkańców. Fakty mówią same za siebie! Czy więc 5 zł na mieszkanie miesięcznie to taki wielki wydatek? Kierownictwo Osiedla przyznaje, że koszty remontu na Orła Białego wynoszą 15.000 zł na kwartał (np. wybite szyby, zdewastowane windy). Czy koszty napraw nie ulegną zmniejszeniu, gdy powstanie monitoring? Przykłady chociażby z Piątkowa świadczą o tym, że tak. Czemu więc się przed tym tak bardzo bronimy? Chcemy mieć bezpieczne osiedle, czy nie?Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *