W ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2016 oraz 2017 złożyłem dwa projekty. Uważam za bardzo istotne korzystanie z możliwości na realizację inwestycji na Osiedlu Żegrze oraz w jego sąsiedztwie. Zachęcam Państwa do zapoznania się z krótkim opisem każdego z nich.

1) Utworzenie terenu spacerowo-parkowego wraz z wydzielonym i ogrodzonym wybiegiem dla psów wewnątrz osiedla Orła Białego (projekt z PBO 2016 – zwycięski / realizowany):

Projekt zakłada utworzenie obszaru parkowo-rekreacyjnego wraz z ogrodzonym wybiegiem dla psów wewnątrz osiedla Orła Białego. Proponuje się dokonanie nasadzeń drzew, krzewów wraz z jednoczesnym utworzeniem alejek spacerowych z przydrożnymi ławkami. Proponowany wybieg dla psów wyposażony w pojemniki na psie odchody, w przeszkody dla czworonogów oraz ławki dla właścicieli czworonogów.

Wyniki PBO 2016

2) Rewitalizacja Fortu Ia – otwarcie ruchu turystycznego (PBO 2017 – zwycięski):

Realizacja projektu zakłada zabezpieczenie Fortu Ia przed dalszą dewastacją oraz przeprowadzenie rewitalizacji mającej na celu otwarcie fortu na ruch turystyczny. Podejmując działania należy przede wszystkim: zabezpieczyć fort przed dostępem osób nieupoważnionych, oczyścić i osuszyć korytarze, uzupełnić brakującą infrastrukturę zabezpieczającą (poręcze, mostek nad studnią, zamontować rynny odprowadzające wilgoć, itd). Realizacja projektu pozwoli przygotować obiekt fortu Ia pod wynajem części obiektu pod usługi rekreacyjno-turystyczne. Fort Ia wchodzi w skład Twierdzy Poznań. Od lat niszczejący obiekt przyciąga każdego roku sporo amatorów fortyfikacji. W obecnej chwili obiekt jest niezabezpieczony: brakuje poręczy, odsłonięty jest szyb windy, itd. Realizacja projektu przyczyni się do rewitalizacji fortu oraz zabezpieczeniu obiektu.